خانه وبلاگ کدنویسی جلوگیری از نمایش تصاویر سایت در سایت های دیگر

جلوگیری از نمایش تصاویر سایت در سایت های دیگر

وبلاگ - کدنویسی

نمایش محتوا و تصاویر سایت و وبلاگ ها در دیگر سایت ها و اتلاف پهنای باند سایت منبع موضوع جدیدی در میان وبمسترها نیست و با انتشار افزونه های خودکار برای سیستم وبلاگ نویسی و راه اندازی سایت همانند وردپرس که توانایی خواندن فید RSS سایت دیگر و انتشار خودکار آن ها را دارند این کار این روزها خیلی ساده تر نیز شده است. به همین خاطر نیز در اکثر پنل مدیریتی هاست همانند CPanel امکان جداگانه ای با عنوان Hotlink Protection اضافه شده است که با استفاده از آن می‌توانید از نمایش تصاویر موجود در هاست خود در صفحات سایت دیگر جلوگیری کنید.

اما در صورتی که سیاست مربوط به انتشار محتوا سایت شما امکان استفاده از این امکان را به صورت عمومی نمی‌دهد و یا بر روی پنل مدیریتی هاست شما این امکان فعال نیست به سادگی و تنها با استفاده از چند خط کد توانایی جلوگیری از نمایش تصویر سایت خود در دامنه دیگر سایت مورد نظر خود را که قبل از این نیز از تصاویر شما در محتوای صفحات وب خود استفاده کرده اند خواهید داشت.

 

 

آموزش استفاده از فایل .htaccess برای جلوگیری از نمایش تصویر در دیگر سایت

 

برای جلوگیری از دسترسی و نمایش تصاویر توسط سایتی خاص ساده ترین روش ممکن استفاده از فایل .htaccess در فایل موجود در شاخه اصلی سایت شما است. با استفاده از این روش آدرس صفحه درخواست کننده فایل تصویری که معمولاً با فرمت jpeg، jpg، gif، bmp و png در سطح وب انتشار می‌یابند را تشخیص داده و سپس به جای تصویر مورد نظر در پاسخ به درخواست ارسال شده توسط سایت های مورد نظر خود تصویر دیگری را ارسال می‌کنیم که البته بهتر است برای جلوگیری از اتلاف پهنای باند سایت تصویر ارسال شده نیز در یکی از هاست رایگان میزبانی فایل آپلود شده باشد.

برای مثال با استفاده از کدهای زیر در فایل .htaccess سایت یا وبلاگ خود در صورتی که در صفحات سایت domain.com از تصاویر سایت شما استفاده شده باشد این تصاویر دیگر توسط صفحات این سایت در مرورگر کاربران قابل بارگذاری و نمایش نیستند.

 

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://(.+\.)?domain\.com/ [NC]
RewriteRule .*\.(jpe?g|gif|bmp|png)$ http://i.cubeupload.com/9PjaY1.jpg [L]

 

همچنین در صورتی که می‌خواهید این محدودیت را برای چند سایت یا وبلاگ دیگر نیز اعمال کنید همانند کدهای زیر می‌توان از عملگر OR در کدها استفاده کرد.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://(.+\.)?domain1\.com/ [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://(.+\.)?domain2\.com/ [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://(.+\.)?domain3\.com/ [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://(.+\.)?domain4\.com/ [NC]
RewriteRule .*\.(jpe?g|gif|bmp|png)$ http://i.cubeupload.com/9PjaY1.jpg [L]

 

به یاد داشته باشید برای استفاده از این کدها در سایت خود نیاز است که آدرس سایت هایی که دوست دارید تصاویر سایت شما در آن ها قابل نمایش نباشند به جای عبارت domain\.com جایگزی کنید.

 

منبع : tortak.com

 

به علت ارسال اسپم های فراوان، قسمت نظرات سایت در حال حاضر غیرفعال می باشد.
به این دلیل از شما کاربران گرامی عذرخواهی می کنیم.

ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین