CTR سی‌تی‌ار (Click-through rate) چیست؟

وبلاگ - سئو

سی‌تی‌ار ( به انگلیسی CTR ) در بخش تبلیغات یکی از راه‌های اندازه‌گیری (میزان) موفقیت یک تبلیغ آنلاین برای یک وب سایت خاص و همچنین تعداد کلیک کاربران برروی یک لینک خاص است.

 

هدف از سی‌تی‌ار ( CTR )

 

هدف از سی‌تی‌ار ( CTR ) دریافت واکنش اولیه بازدید کنندگان وب سایت است. مردم به طور معمول از یک سایت برای (با هدف) مشاهده تبلیغات مراجعه نمی کنند ، همانطور که مردم به ندرت تلویزیون را با هدف دیدن تبلیغات مشاهده می کنند.

بازاریابان می خواهند از واکنش بازدید کننده سایت مطلع باشند. باتوجه به فناوری حال حاضر، تقریبا غیرممکن است که به طور کامل از واکنش احساسی ( حسی که بازدیدکننده ) به سایت دارد و همچنین اثر سایت بر نام تجاری شرکت مطلع شد.یکی از راه‌های بدست آوردن این اطلاعات محاسبه سی‌تی‌ار CTR است.سی‌تی‌ار CTR اقدامی است برای محاسبه نسبت بازدید کننده‌هایی تبلیغ را مشاهده کردن به بازدیدکننده‌هایی که بعد از دیدن آن تبلیغ به صفحه دیگری هدایت شده‌اند که در آن شاید یک آیتم برای خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن محصول و یا خدمات باشد.

 

 

فرمول محاسبه سی‌تی‌ار

 

سی‌تی‌ار تعداد دفعات کلیک بر روی تبلیغات تقسیم بر کل دفعات دیده شده:

سی‌تی‌ار =  تعداد مشاهده ÷ تعداد کلیک 

6 راه برای ایندکس کردن سایت های جوملایی در موتورهای جستجوگر

وبلاگ - سئو

در صورتیکه شما یک سایت تجاری جدید با جوملا ایجاد کرده باشید. چگونه می‌توانید از ترافیک موتورهای جستجو استفاده کنید؟
چند کاری که می‌توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که گوگل و دیگر موتورهای جستجو در حال رصد کردن صفحات سایت شما باشند استفاده از کلمات کلیدی است.شما باید مطمئن شوید که صفحات سایت شما توسط عنکبوت موتور جستجو برای ایندکس شدن قابل دسترسی است.حالا شش گام برای ایندکس شدن سایت شما توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو در زیر بیان می‌شود.


چرا ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو مهم است؟

صفحات سایت خود را در گوگل و سایر موتورهای جستجو بعنوان اولین گام برای گرفتن ترافیک با ارزش برای سایت ایندکس نمایید. عنکبوت موتور جستجو بطور ادامه دار با خزیدن در صفحات وب در جستجوی صفحات جدید و به روز شده است. مدت زمانی طول می‌کشد تا عنکبوت مواردی را پیدا کند که آنهم به تعدادی از عوامل بستگی دارد که مهم‌ترین آن رئوس مطالب هستند.
در این مراحل اطمینان حاصل می‌شود که موتورهای جستجو تمام صفحات سایت شما را پیدا می‌کند و به سرعت ایندکس شدن صفحات را افزایش می‌دهد.

ایندکس شدن بسیار مهم است برای گرفتن صفحات سایت در موتورهای جستجو کلمات کلیدی مرتبط باید قرار گیرد. این امر منجر به افزایش ترافیک مربوط به وب سایت شده و کاربران به نوبه خود بهتر می‌دانند با توجه به مواردی که شما نوشتید به دنبال چه چیزی هستند.

 

چرا برخی سایت ها و وبلاگ ها رتبه الکسای بهتری دارند؟

وبلاگ - سئو

حتما تا به حال عنوان رتبه الکسا (Alexa) را بارها شنیده و به احتمال زیاد مطالبی در این خصوص خوانده اید، همان طور که می دانیم الکسا یک شرکت وابسته به سایت آمازون (Amazon.com) است که در زمینه جمع آوری و تحلیل اطلاعات آماری وبگاه ها و وبلاگ های مختلف فعالیت می کند که خواسته یا ناخواسته بین مدیران، کاربران و مخصوصا تبلیغ دهندگان شبکه جهانی وب از جایگاه به خصوصی برخوردار است، به همین دلیل در کنار فاکتوری دیگر به نام پیج رنک یا رتبه در گوگل (google pagerank)، فاکتور رتبه الکسا نیز به دغدغه های مدیران وبگاه ها و وبلاگ ها افزوده شده، هر چند که این آمار صد در صد مبتنی بر واقعیت نیست، با این حال نمی توان اهمیت آن را نادیده گرفت، به هر صورت بنا به درخواست برخی کاربران و طرح این سوال که چرا برخی وبلاگ و سایت ها رتبه بالاتری در الکسا دارند، قصد داریم در این مطلب از زوایای جدیدتری به این موضوع نگاه کنیم که شاید کم تر به آنها اشاره شده باشد.

 

منبع آمار الکسا (Alexa)

 

پیش از هر چیز باید بدانیم که منبع گردآوری اطلاعات آماری سایت الکسا چیست و رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها چگونه توسط این سرویس انجام می شود؟
پاسخ این است که بیشترین تکیه الگوریتم الکسا بر روی اطلاعاتی است که از تولبار (Toolbar) یا همان نوار ابزار خود که در مرورگر کاربران و توسط آنها نصب شده است بدست می آید، وقتی این تولبار در مرورگر نصب و فعال باشد، هر صفحه ای را که مشاهده کنید، اطلاعات آماری همزمان که به شما نشان داده می شود، برای سایت الکسا فرستاده شده و مورد پردازش قرار می گیرد، لذا فاکتور اصلی برای الکسا تعداد بازدید ها توسط کاربرانی است که این تولبار را نصب کرده اند، فاکتور بعدی که در رتبه بندی الکسا نقش دارد، میزان زمان صرف شده در هر صفحه و در کنار آن تعداد صفحاتی است که توسط کاربران بازدید می شود، در واقع این دو نکته از نظر الکسا سیگنال هایی برای سنجش میزان محبوبیت و کیفیت مطالب یک وبسایت یا وبلاگ است؛ اما باید توجه داشت که منبع اطلاعات الکسا تنها به تولبار آن ختم نمی شود.

 

 
<< شروع < قبلی 1 3 > انتها >>

صفحه 1 از 3
ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین