خانه آموزش ها آموزش های جوملا
جوملا

آموزش تغییر عنوان صفحه اصلی سایت (عنوان بسته نصبی قالب های جوملا)

آموزش - جوملا

عنوان صفحه اصلی سایت در بالای مرورگر نوشته می شود، برای مثال در سایت تک وب دیزاین عنوان به این صورت "تک وب دیزاین|طراحی سایت|قالب رایگان جوملا|طراحی قالب فارسی جوملا" نوشته شده است. در بسته های نصبی ارائه شده در سایت تک وب دیزاین ، معمولا عنوان هایی به صورت پیشفرض به کار رفته است، که شما نیاز به تغییر این عنوان و قرار دادن عنوان وب سایت خود دارید.

 

 

آموزش نصب بسته نصبی قالب های جوملا

آموزش - جوملا

آموزش نصب بسته نصبی قالب های جوملا

بیشتر قالب هایی که برای جوملا ارائه میشوند همراه با بسته نصبی قالب می باشند،   وقتی شما قالب جوملا را از سایت تک وب دیزاین یا هر سایت دیگری دانلود می کنید در درون فایل دانلودی، تعدادی فایل موجود هست که معمولا شامل فایل نصبی قالب ، بسته نصبی یا همان quickstart  ، فایل طراحی قالب یا همان psd قالب و فایل های مربوط به افزونه های بکاربرده شده در بسته نصبی قالب می باشند.

شما برای اینکه قالبی را به طور کامل نصب کنید تا مانند دموی سایت سازنده، قالب را مشاهده کنید، نیاز به این دارید که از بسته نصبی یا همان بسته آسان نصب قالب استفاده کنید.

برای شروع کافیست بسته quickstart را در روت اصلی سایت و یا اگر در لوکال نصب می کنید در پوشه htdoc یا پوشه www اکسترکت کنید(از حالت فشرده خارج کنید)

بعد از اکسترکت کردن فایل های زیر را مشاهده خواهید کرد:

 

 

 

آموزش مهاجرت از جوملا 1.5 به جوملا 2.5 فارسی

آموزش - جوملا

جوملا 1.5 یک نرم افزار با کیفیت و استوار است و تا آوریل 2012 پشتیبانی می گردد. بنابراین برای بسیاری از سایت ها نیازی نیست عجله صورت گیرد. عنوان می کنیم مهاجرت چون ساختار جوملا 1.5 بسیار متفاوت است با جوملا 2.5. پس نمی توان از عنوان به روز رسانی استفاده کرد. در حال حاضر باید برای برنامه ریزی برای مهاجرت زمان صرف کرد.

با جوملا 1.6 روند ارتقا در چارچوب جوملا امکان پذیر است. امکان ارتقا یک امر ساده است. اما انتقال از جوملا 1.5 به 2.5 امری دشوار است.

 

مرحله 1: بررسی موارد مورد نیاز جوملا 2.5

در اینجا مشخصات هاست مورد نیاز برای جوملا 2.5 آورده شده است.

Apache: v2.x or Microsoft IIS: v7

PHP: v5.2.4 +

MySQL: v5.0.4+

قبل از شروع پروسه مهاجرت از اینکه هاست شما این ویژگی را داشته باشد اطمینان حاصل کنید.

 

 
<< شروع < 1 2 4 > >>

صفحه 4 از 5
ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین