خانه آموزش ها آموزش های جوملا
جوملا

مشاهده موقعیت های ماژول در قالب جوملا و تنظیم نمایش موقعیت های قالب

آموزش - جوملا

امروز قصد داریم به شما نحوه مشاهده و تنظیم موقعیت های قالب را آموزش دهیم ، پس با ما تا انتهای این آموزش همراه باشید.

تنظیم موقعیت های قالب جوملا یکی از مهمترین سوالات کاربران سیستم مدیریت محتوای جوملا می باشد، و بسیاری از کاربران در تنظیم موقعیت های ماژول در یک قالب با مشکل روبرو هستند.
شما با مشاهده موقعیت های قالب میتوانید طرح بندی و چینش ماژول های سایت خود را بهتر درک کرده و سایتی مطابق با الگو و سلیقه خود داشته باشید.
اولین مورد مشاهده موقعیت های یک قالب حرفه ای جوملا است، برای اینکار کافیست شما در انتهای آدرس سایت خود کد زیر را وارد کنید(توجه کنید که Yourdomain همان نام دامنه شماست :


www.yourdomain.com/index.php?tp=1

حال بعد از بازکردن صفحه شما با دوحالت مواجه خواهید شد:

 

آموزش ریست و بازیابی رمز عبور مدیر سایت جوملا

آموزش - جوملا

نام کاربری و رمز عبور دو عبارتی برای تعیین هویت یک کاربر در سایت و اجازه دسترسی او به وب سایت هستند. مدیر یک وب سایت جوملایی نیز در هنگان نصب برای خود نام کاربری و رمز عبوری تعیین می کند تا برای ورود به مدیریت وب سایت خود از آن استفاده کند.

مواقعی پیش می آید که شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید و بعد از چندین بار تست رمز عبور دیگر کلافه شده اید!

حال دیگر دسترسی شما به مدیریت سایت جوملایی خود قطع شده است، برای دسترسی دوباره، شما باید رمز عبور خود را  به رمز عبور جدید تغییر بدهید. برای اینکار شما به ترتیب مراحل زیر را طی می کنید:

 

نکته : در این آموزش ما پنل وب سایت شما را Cpanel در نظر میگیریم و آموزش را با این پنل ادامه می دهیم.

 

 

 

آموزش نصب جوملا 2.5 در هاست Cpanel

آموزش - جوملا

پلود فایل‌ها

اگر بخواهید که جوملا را بر روی Cpanel نصب نمایید باید آخرین نسخه جوملا فارسی تیم جوملا فارسی را از سایت جوملا فارسی دانلود کرده و بر روی هاست خود از طریق FTP یا File Manager در Cpanel آپلود نمایید.

ایجاد پایگاه داده

در مرحله بعد باید برای جوملا، یک پایگاه داده ایجاد نمایید. ابتدا وارد کنترل پنل هاست (Cpanel) شده و بر روی MySQL Databases کلیک نمایید.

 

 
<< شروع < 1 3 5 > انتها >>

صفحه 3 از 5
ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین