خانه آموزش ها آموزش های جوملا
جوملا

آموزش حل مشکل عدم ارسال ایمیل در جوملا فارسی

آموزش - جوملا

بسیاری از مواقع کاربران سایت های جوملایی عنوان می کنند که در هنگام ثبت نام کاربرانشان در سایت ایمیل ثبت نام برای آنان ارسال نمی گردد و یا کلا هر ایمیلی که قرار است از طرف سایت برای کسی ارسال شود پیام خطایی به نمایش در میاید. پیغام هایی نظیر :

تابع ایمیل تعریف نشده
نمی توان تابع ایمیل را فراخوانی کرد
عدم توانایی در نصب عملگرهای تابع ایمیل
تابع ایمیل فراخوانی نشد
و...

در واقع این خطا ها در برخی سرویس دهندگان هاستینگ به این علت هست که مدیر سرور جهت عدم سوء استفاده برخی کاربران تابع mailfunction را می بندند و اما در چنین مواقعی راه کار حل مشکل اعمال تنظیمات smtp بر روی سرویس ایمیل سیستم مدیریت محتوا می باشد.

جهت تنظیمات smtp بدین صورت عمل نمایید:

 

آموزش رفع خطای Warning:failed to move file هنگام نصب قالب و افزونه ها

آموزش - جوملا

شاید برای شما هم پیش آمده است که هنگام انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر، سایت شما دچار مشکل شده و دیگر قادر به نصب افزونه یا قالبی نباشید و با ارور Warning:failed to move file مواجه شوید.

این مشکل به دلیل تنظیم یا همان درست نبودن مسیر پوشه های tmp و logs بوجود می آید. دلیل آن نیز متفاوت بودن مسیرها در هاست ها و پنل های مختلف هاستینگ مانند: cpanel,directadmin,plesk و... می باشد.

بعد از تنظیم مسیر این پوشه ها مشکلات نصب به خودی خود رفع خواهد شد و شما می توانید قالب ها و افزونه های خود را به راحتی نصب کنید.

 

آموزش رفع مشکل ارور JFolder::create:Infinite loop detected in joomla

آموزش - جوملا

بسیاری از کاربران جوملا با این مشکل (JFolder::create:Infinite loop detected) هنگام کار با سیستم مدیریت محتوای جوملا  روربرو می شوند، که معمولا هنگام نصب افزونه یا قالبی در جوملا اتفاق می افتد.

کاربران جوملا به دلیل نا آشنایی با رفع مشکل دچار سردرگمی می شوند  و زمان  زیادی را برای یافتن راه حل صرف می کنند. این خطا به راحتی قابل حل است! مشکل اصلی سایت جوملایی شما درست نبودن مسیر پوشه های tmp و logs در فایل configuration.php  جوملا می باشد.

امروز میخواهیم روش صحیح یافتن مسیر فایل های tmp و log را خدمت شما آموزش دهیم تا در آینده دیگر با این خطا روبرو نشوید.

برای یافتن مسیر صحیح پوشه های tmp و logs در هاست های مختلف (مانند cpanel  و directadmin) کافیست یک فایل جدید با نام path.php در روت اصلی سایت خود (public_html در cpanel)  ایجاد کنید. فایل مورد نظر را باز کرده(دکمه Edit) و داخل فایل کد زیر را وارد کنید:

 
<< < 2 4 5 > انتها >>

صفحه 2 از 5
ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین