خانه وبلاگ جوملا

تنظیم جوملا برای افزدون لینک عضویت به مقالات

وبلاگ - جوملا

ممکن است تا به حال برای شما پیش امده باشد که بخواهید برای مطالبی که سطح دسترسی آن ها فقط برای اعضا هست لینکی برای عضویت بازدید کننده بسازید و فکر کنید که جوملا همچین قابلیتی ندارد ، برای انکه بازدید کننده غیر عضو در سیستم شما بتواند  مطالب مخصوص اعضا را در لیست مطالب ببیند ولی اجاز مشاهده آن را نداشته باشد کافی است این مقاله را پی گیری کنید . در این مقاله خواهید اموخت که چگونه از مقالات مخصوص اعضا برای عضویت در سایت استفاده نمایید .

 

جوملای 3 در حال نزدیک شدن

وبلاگ - جوملا

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای بسار قوی می باشد که می توانید با امکانات بسیار زیاد یک وب سایت کاملا داینامیک رو ایجاد کند.
بخاطر رایگان بودن و داشتن امکانات بسیار زیاد و مدیریت آسان این سی ام اس را یکی از از پرطرفدار ترین نرم افزار های اینترنتی کرده است .

مقدمه:
چندی پیش جوملا 1.7 از وب سایت اصلی جوملای جهانی یعنی joomla.org منتشر شد و به علت نقص های زیادی که در آن بود خیلی زود نسخه 2.5 به صحنه ی نت اضافه شد .
در این ورژن خیلی از امکانات از جمله seo و جستجو بسیار پیشرفت کرده که واقعا یک نقطه عطفی در سی ام اس های رایگان بوده است، خوب بعد از منتشر کردن نسبتا خوب جوملا 2.5 امروز اخبار هایی از جوملا 3.0 منتشر شد که توسعه دهندگان این نسخه سعی دارند که در این نسخه چندین هدف رو دنبال کنند

1.ساده بودن مدیریت
2.سبک بودن قالب
3.تغییر در قسمت کاربری
4.سازگاری کامل با موبایل

 

آموزش تبدیل قالب جوملا 1.5 به قالب جوملا 1.6

وبلاگ - جوملا

با ورود جوملا 1.6 خیلی از وب سایت ها قصد مهاجرت از جوملا 1.5 به جوملا 1.6 را دارند و به غیر از موارد اصلی در مورد انتقال مطالب و افزونه ، مورد انتقال قالب هم مطرح است
یعنی همان تبدیل قالب جوملا 1.5 به جوملا 1.6!

خوب شروع میکنیم:


ابتدا فایل index.php قالب مورد نظر را باز کنید(قالب های جوملا در پوشه template قرار دارند!)
و در بالای این فایل این کد را پیدا کنید:

defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );


کد مورد نظر رو با این کد جایگزین کنید:

defined('_JEXEC') or die;


خوب بعد از این کار باید برویم سراغ مرحله بعدی در ابتدا در مورد کدی که قرار هست قرار دهیم یک توضیح کوتاه خدمتتان عرض میکنم
در کتابخانه کلاس ها و اشیاء جوملا 1.6، شی ء $mainframe را نمیتوان فراخوانی کرد و ما به جای آن خودمان یک شی از کلاس اصلی جوملا تعریف میکنیم و در کد فراخوانی میکنیم تا در مواقعی که نیاز به توابع این کلاس داشتیم بتوانیم از این کلاس استفاده کنیم.

برای اینکار در تگفایل index.php این کد را قرار می دهیم :

 
<< شروع < 1 3 5 > انتها >>

صفحه 3 از 5
ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین