خانه وبلاگ طراحی

آموزش طراحی وب سایت رایگان

وبلاگ - طراحی

اين روزها سايت هاي بسياري هستند که امکان ايجاد يک وبسايت رايگان را به شما ميدهند و براي ايجاد کردن يک صفحه ي شخصي لازم نيست حتما يک وب سايت جداگانه براي خود راه اندازي کنيد. در ادامه برخي از اين سايت ها و امکانات آنها را معرفي ميکنم:

 

سرويس Sites گوگل (sites.google.com) : يکي از بهترين و مطمئن ترين سرويس ها براي ايجاد سايت شخصي است. امکان آپلود فايل ، عکس و آهنگ را به شما مي دهد و مي توانيد با چند دقيقه وقت صرف کردن، يک وب سايت با آدرس دلخواه ايجاد کنيد. اين سرويس براي معلمان و اساتيد دانشگاه که نيازمند آپلود فايل هاي درسي هستند بسيار مناسب است.


سرويس wix.com : اين سايت در نوع خود شاهکار است. زيرا امکان ايجاد کردن سايت هاي فلش، آلبوم عکس فلش، اسلايد هاي فلش و ...  را با چند کليک براي شما فراهم ميکند. پس از ثبت نام در سايت، ده ها قالب آماده فلش وجود دارد که ميتوانيد آنلاين آنها را ويرايش کنيد، متن، عکس، بکگراند، انيميشن، منو، آيکون، صدا ، فيلم و ... به آنها اضافه کنيد تا به شکل مورد نظرتان در آيد. اين سايت گالري کاملي نيز از clipArt ها دارد که براي کامل کردن طرح شما بسيار مفيد خواهد بود.

 

سرويس weebly.com : اين سايت قالب هاي آماده ي بسياري دارد که ميتوانيد يکي را انتخاب کنيد و آنرا مطابق ميل خود تغيير دهيد. اين سايت اجازه ي آپلود انواع فايل را نيز به شما ميدهد. همچنين ميتوانيد HTML سايت خود را بصورت دستي تغيير دهيد و کدهاي دلخواه خود را نيز به سايت اضافه کنيد.

 

 

آموزش انتخاب بهترین سایز برای طراحی قالب نسخه موبایل سایت

وبلاگ - طراحی

اين روزها استفاده از گوشي هاي موبايل براي مشاهده صفحات وب با سرعت افزايش يافته و با توجه به پايين بودن سرعت اينترنت موبايلي و همچنين کوچک بودن صفحه نمايش موبايل ها، طراحي نسخه ويژه اي از وب سايت براي مرور در موبايل ها امري اجتناب ناپذير شده است. مشکلي که در اين زمينه پيش ميايد اين است که هم اکنون گوشي هاي مختلفي در بازار هستند که هر کدام رزولوشن صفحه متفاوتي را ارائه ميکنند، اما شما که نمي توانيد براي هر گوشي ، نسخه ويژه اي را طراحي کنيد. پس چه بايد کرد ؟

ما در کل 2 دسته گوشي داريم که قابليت وصل شدن به اينترنت و مرور صفحات وب را دارا هستند:

Feature Phones
Smart Phones

 

گوشي هاي feature phone دسته گوشي هايي هستند که امکانات محدودي براي استفاده از اينترنت دارند و اکثرا از ساير صفحه 320x240 (و گاهي کوچکتر از اين) استفاده ميکنند. اکثر گوشيهايي که در سالهاي قبل فروخته شده اند، زيرمجموعه اين رده هستند. بطور مثال :

سري K و C و W سوني اريکسون (320x240 معروف به QVGA)
سري N نوکيا اکثرا  (320x240) البته سري هاي قديمي تر نوکيا مانند 6600 اکثرا (176x208)بودند.
وضعيت سايرين هم اکثرا (320x240) است و اين سايز به نوعي تبديل به کوچک ترين صفحه استاندارد موبايل شده است.

 

10 نکته برای افزایش سرعت بارگزاری صفحات وب

وبلاگ - طراحی

اگر طراح وب سایت هستید ، اگر قصد دارید سایتی طراحی کنید یا اگر سایت یا وبلاگی دارید ،  این مطلب برای شماست .

صبر خیلی خوب است ، اما تمرین دستیابی به آن دشوار است . خصوصا این روزها که همه به دنبال راهی برای افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات هستند و کاربران لزومی بر انجام این تمرین سخت نمی بینند . پس چاره ای نیست جز اینکه به جای کار کردن روی صبر میلیون ها بازدیدکننده وب سایت ها ، فقط روی وب سرعت سایت خود کار کنید !  اینکار به مراتب آسانتر است ، اینطور نیست؟

حتما این را شنیده اید که بازدید کننده ای که صبر خود را از دست بدهد ، خیلی راحت بازدن دکمه X سایت شما را ترک کرده و احتمال کمی دارد که مجددا بازگردد . بهبود سرعت بارگزاری صفحات وب نه تنها برای بازدیدکنندگان وب سایت ها ، بلکه برای موتورهای جستجو و افزایش رتبه نیز امری مهم است . اواخر آوریل گوگل اعلام کرد که سرعت بارگزاری صفحات وب را در الگوریتم رتبه بندی موتور جستجوی خود وارد خواهد کرد . با وجود اینکه دخیل کردن این معیار در الگوریتم رتبه بندی ، تعادل را با سایر معیارهای رتبه بندی رعایت نمیکند ، به هر حال چیزی است که باید هنگام طرح ریزی برای مسائل SEO  وب سایت در نظر گرفته شود .

موارد زیر نکاتی هستند که باعث کاهش زمان بارگزاری صفحات وب سایت شما میشوند :

 

 
<< شروع < قبلی 1 > >>

صفحه 1 از 2
ایمن شده بوسیله وب سایت تک وب دیزاین تک وب دیزاین